LBL_YAZI
SAYFA 1 SAYFA 2 SAYFA 3 SAYFA 4 SAYFA 5 ARŞİV
  Bugün: 3 Şubat 2023 Cuma

Bize Ulaşmak İçin
[email protected]

Yaşamın Gerçek Yüzü

           Tekâmül tek bir ömre sığmaz. Tekâmülün sonsuzluğu yanında sadece dünya bilgi ve tecrübesini göz önüne alsak bile, bir insan ömrünün bu kadar bilgi ve tecrübeyi elde etmesine  zamanı ve enerjisi yetmez. Böylesine kısa bir süre içinde yapılan faaliyetler ise beden, toplum ve tabiat tarafından sınırlandırılır. Bu yüzden tekrar doğuşlarla yeni imkânlar sağlanır, tekâmül hızlandırılır. İnsanlar yardımlaşarak tekâmül ederler. Evren Kanunları'na göre insanların tek başlarına gelişmeleri mümkün değildir. İnsanlar ancak toplum içindeyken paylaşmayı, ortaklaşa iş yapmayı, yardımlaşmayı ve sevmeyi öğrenebilirler.

devamı...   

 

Elinizdekinin Değeri

 

         Cimri bir adam, tüm mal varlığından emin olmak için her şeyini satar ve altına çevirir. Altınlarını yeraltına gömüp ara sıra ziyaret ederek inceler. Bu hareketi işçilerinden birinin dikkatini çeker ve orada bir hazine olduğundan kuşkulanır. Gece o noktaya gider ve altını çalar.

 

         Cimri ertesi sabah altının yerinde yeller estiğini görür, ağlayarak saçını başını yolar. Onu böyle perişan gören komşusu nedenini öğrenince şöyle der: “Kendini üzme artık, bir tas alıp aynı çukura koy ve o taşın altınların olduğunu düşün. Çünkü kullanmayı hiç düşünmediğine göre tas da aynı işi görecektir.”

devamı...   


Bin Aynalı Tapınağın
Farklı Yavru Aslanları

           Hindistan’da yüksek bir dağın doruğuna yapılmış ‘bin aynalı tapınak’ adıyla anılan çok görkemli bir mabet varmış. Günlerden bir gün, bir aslan yavrusu dağa tırmanmış, merdivenlerden çıkarak bin aynalı tapınağa girmiş. Tapınağın bin aynalı salonuna geçtiğinde karşısında bin tane aslan yavrusu görmüş. Korkarak tüylerini kabartmış…
           Kuyruğunu bacaklarının arasına kıstırmış… Korkutucu hırıltılar çıkararak dişlerini göstermiş. Ve bin aslan yavrusu da tüylerini dikmişler… Kuyruklarını ...


devamı...   

 

Egomuzun Sanal Dünyası

 

Daracık bir yolda yürüdüğünüzü düşünün. Sol tarafınız yüksek bir yar, sağ tarafınız korkunç bir uçurum. Uçuruma bakarsanız, başınız döner ve düşüp parçalanırsınız. Bu nedenle uçuruma bakmamaya özen göstererek devamlı o yüksek yara ve göz ucuyla da önünüzdeki yola bakarsınız. İnsanın gerçek karşısındaki durumuna ne kadar benziyor? Gerçek, içine düşüp parçalanacağımız bir uçurum gibi algılandığı halde dik kayalık, kurtarıcımız gibi. Yürüdüğümüz yolda her an ayağımızın kayabileceğini düşünüyoruz.

devamı...   

Yemin Etmek

 

Genelde yemin etmek istemeyiz. Yeminin büyüklüğü bir yana, sözümüzden cayma hakkımız olsun isteriz. Acaba böyle bir hak var mı? Her davranışımız bir yemin içermez mi? Dükkân açtık. Müşteriye her konuda dürüst olma yemini etmiş sayılmaz mıyız? Evlenmekle eşimize, dünyaya getirmekle çocuklarımıza, dostluk kurmakla dostlarımıza, kısaca her ilişki de her işte kendimize ve başkalarına karşı dürüst olacağımıza, sevgi ve saygı göstereceğimize, görevi kötüye kullanmayacağımıza, ilişkinin bize yüklediği yükümlülükleri tam olarak ...

devamı...   

HAFTANIN SORUSU

OKUYUCU YAZILARI


Ruhsal Zenginliği
Açıklar mısınız?

 

Espavo. Böyle selamladı ilk defa farklı bir saygı duyduğu bedenini, zihnini, içindeki sıcaklığın getirdiği güçle. Espavo. Damarlarında akanın gücünü hissetti. Varlığının dayanılmaz güzelliğini. Yıldızlar göz kırparken neşeyle birbirine, evrenin uçsuz bucaksızlığında O’nu hissetti, Yaratıcısını ve Yaratıcısında kendini.

Tüm çıplaklığıyla kaldığında O’nun önünde, ne denli hafif olduğunu fark etti. Zihnindeki boşluk tarifsiz bir hisle dolarken, bunca yıldır yaşadığı sözde doygunluğun gereksiz, acımasız ve kaldırılamayacak kadar ağır olduğunun...

 

devamı...   


Pozitif ve Negatif Alanlar  
 
         Pozitif düşüncelerle olumlu olayları üzerimize çekeriz. Bu bir mekanizmadır. Benzer Benzeri Çeker Yasası’na uygun olarak gerçekleşen bu çekim bazen de bizi olaylara doğru bir çekim içine sokar. Bu da aynı yasanın etkisidir. Auramızı pozitif veya negatif bir etkiye sokarız. Bu da bir çeşit enerji üretimidir. Zaten yaşam meydana getirdiğimiz bu enerjilerle sürmektedir. Pozitif veya negatif olarak değerlendirdiğimiz bu tesirleri irade ve isteğimize bağlı olarak üretiriz. 
         
Yaşam, Ruhsal İdareci Planlar’ın bizim için yarattığı mizansenlerden ...

devamı...   


Gelecek Günler

         Efendiler! Hava tabakalarınızdaki oksijeni bitirmekte olduğunuzu biliyor musunuz? Çevrenizi zehirliyorsunuz. Niçin elektik akımı kullanmak üzere her şeyi prize takıyorsunuz? Bu elektriği sağlayan  halen Avrupa’yı ve Ukrayna’nın bir kısmını  tehdit eden  bir enerji  kaynağı  var  (Çernobil).  Bunları biliyorsanız niçin değiştirmediniz? İnsan gerçekten bilgi sahibi olduğunda kendi içinden doğan yüce bir serüven tarafından değişmeye sevk edilir. Bir şeyi değiştiremezseniz onu gerçekten bildiğinizi nasıl söyleyebilirsiniz? Şu anda varlığınızı tehdit eden şeyleri siz yarattınız. Doğa sadece tepki veriyor. Eskisi kirlendiği için yeni bir dünyanın ortaya çıkması gerekiyor.

devamı...   
Ana Sayfa | Hakkımızda | Ziyaretçi Defteri Bugüne kadar sitemizi  kişi ziyaret etti, Şu anda  kişi sitede.