LBL_YAZI
SAYFA 1 SAYFA 2 SAYFA 3 SAYFA 4 SAYFA 5 ARŞİV
  Bugün: 3 Şubat 2023 Cuma

Bize Ulaşmak İçin
[email protected]FARKINDALIK

Farkındalık içindeki bir insan aşı olurken, ilaç alırken, yerken, içerken “Kimyama uygun olmayan bir şeyin içime girmesine izin vermiyorum” diyebilir.

Bu zeki içsel yapıya verilen bilinçli bir talimattır. O zaman hücreler sadece ihtiyacı olanı alıp gerisini atar.

BAŞKALARINA YARDIM EDİN,
IŞIĞINIZ ARTAR.

 

(Güncelleme : 14/05/2006)


 


Swami Vivekananda 'dan
bir öykü

        Zihni kontrol etmek ne kadar zor! Bu çıldırmış bir maymunla kıyaslanabilir.
Bütün maymunlar gibi, doğası itibarile huzursuz olan bir maymun vardı. Sanki bu yetmezmiş gibi biri ona bol bol şarap içirip, daha huzursuz hale getirdi. Sonra onu bir akrep soktu. 

        Bir insan akrep tarafından sokulduğunda tüm gün boyunca sıçrayıp durur; böylece zavallı maymunun hali her zamankinden beter oldu. Derdini tamamlamak için içine bir de şeytan girdi. Maymunun bu kontrol edilemez huzursuzluğunu hangi dil anlatabilir ki?


devamı...   

 

Kibirden Uzaklaştıkça     Gerçek Bilgiye Ulaşırsınız

           Bilgilenme sürecinin ilk basamağının öğrenilecek olan bilgiler topluluğunun seçilmesidir. Ahlâk, insanın bu seçimini objektif yapmasını sağlar. Birçok insanın kişisel gelişimi ile ilgili kararlarını kıskançlık, kibir, etraftakilere yönelik nefret gibi olumsuz duyguların etkisiyle verdiklerini görüyoruz. Özellikle iş hayatı bu tür olumsuz duyguların ortaya çıkması için uygun bir zemin sağlar.
           Bir insan, kendisine rakip gördüğü bir diğer çalışanı geçmek için kendini geliştirmeye çalışıyorsa, ona duyduğu nefret ya da kıskançlık ...

 

devamı...   

Kitabı Kim Okuyor?

          Hangi konuda olursa olsun bir kitap gönülle okunmazsa, bizi hiç bir gerçeğe götürmez; gönülle okunmazsa bizde değişim gücü yaratmaz; bizi yeni eylemlere sokmaz; bizde yeni düşünceler, bilgiler açmaz.
          Pek çok kitap okuyoruz, hatta bu konuda pek çok yazılar yazıyoruz, tercümeler yapıyoruz ama hala günlük sıkışıklıkları, sorunları, hastalıkları yaşıyorsak okuduklarımızdan yaşama pek bir şey geçmiyor denilebilir.

devamı...   

 

 

* * * * * * * * * * * * * * * * *

  Sacha Guitry'e sordular:

" Dünyada en güzel şey nedir?"
" Sevmek"
" Ondan sonra?"
" Sevilmek "
" Neden sevmek, sevilmekten daha   

   güzel?"
  Guitry:
" İnsan," dedi "Sevdiğine, 

  sevildiğinden daha fazla
  emindir de ondan."* * * * * * * * * * * * * * * * 
 


Ahmaklık

İbnu'l Cevzi, bugün yaklaşık 1500 yaşındaki kitabının "bazı bilginler ahmağın ahlâkını vasfediyor" bölümünde şöyle sıralıyor:


2 Nisan 2006 Hürriyet gazetesi
           Ahmak insanın vasıflarından bazıları şunlardır: Acelecilik, hafiflik, katı yüreklilik, gurur, günahkârlık, cehalet, basit akıllılık, ağır hareket etme, hıyanet, zulüm, taviz, gaflet, sevinme, kibir, hilekârlık, muhtaç olmadığında hakir görmek, muhtaç olduğunda ümidini kesmek, sevindiğinde aşırı tepki vermek, konuştuğunda koyu söz söylemek, kendinden bir şey istendiğinde cimri davranmak, istediğinde ısrarcı olmak, söyleneni anlayamamak, anırır gibi gülmek ve ağladığı zaman da yıkılmak...

 


Şifa Yöntemleri
ve
Şifaya Giriş

        Ruhsal şifa yöntemlerinin genel olarak pek çok çeşitleri vardır. Genel ilkeler aynı olmakla birlikte her uygulayıcı kendine has yetenekleri, sezgileri, tercihleri, niyetleri, bilinç seviyesi ile kendi tarzını yaratır. Hiç kimse bir diğer kişinin yöntemlerini aynen kullanamaz çünkü bunlar bir yere kadar tarif edilebilir, gerisi kişinin kendi yaratıcılığına ve kullanımına kalmıştır. Aletiniz bizzat kendinizsiniz:Düşünceleriniz, duygularınız, algılarınız, kelimeleriniz, sesiniz, dokunuşlarınız, hareketlerinizle.

devamı...   

Ufolar ve Manevî Varlıklar

         Dünya dışı varlıklar melekler ve cinlerden ta başlangıçtan beri insanlar sürekli haberdar edilmiştir. Bu günlerde ve yakın geleceğimizde ise dünya dışından ziyaretler adeta güncel, aktüel bir olay görünümündedir. Neredeyse bir Ufo haberi almadığımız gün geçmiyor. Geçmiş yıllarda Vietnam Savaşı sırasında Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri U’Thant’ın: “Vietnam Savaşından sonra dünyanın karşı karşıya bulunduğu en önemli problem UFO’lardır” sözü bu gerçeğin altını kalın hatlarla çizmektedir.Science Diegest gibi bilimsel dergilerde bile önemle ele alınan Ufoloji (Uçan Daireler Bilimi) ... 

devamı...   
Ana Sayfa | Hakkımızda | Ziyaretçi Defteri Bugüne kadar sitemizi  kişi ziyaret etti, Şu anda  kişi sitede.