LBL_YAZI
SAYFA 1 SAYFA 2 SAYFA 3 SAYFA 4 SAYFA 5 ARŞİV
  Bugün: 3 Şubat 2023 Cuma

Bize Ulaşmak İçin
[email protected]


İFADE-İ MARİFET
YA DA SÖZÜN USTALIĞI

       Önce konu dışı, tiradvari konuşmalardan vaz geçiniz. Bilginizi, fikrinizi, kısa ve öz olarak ifade etmek kabiliyetini kazanınız. Bunu kazandığınız zaman, fiilleriniz de kısa ve öz olacaktır. Bütün aksaklıklarınız, düşüncenizi ifade etmekteki dolambaçlı hallerden ileri gelmektedir. Neticede düşünce ifade edilmiştir. Fakat yorgun ve bitap düşülmüştür. Aynı durum, herhangi bir fiili tatbik ederken de caridir. Mümkün olduğu kadaar az mukavves hareket ediniz, en kestirmeden ve en geniş olanından hareket ediniz.

devamı...   

HAFTANIN SORUSU
OKUYUCU YAZILARI

Aynı şeyleri konuşmamak, nasıl sağlanır?

           Aynı düşünceleri, fikirleri devamlı tekrarlamak aslında o konuyu anlamamış olmak demektir. Anlamak ise bir düşünceyi yaşama geçirmektir. Düşünce yaşama geçtiğinde derhal yeni bir ufuk açılır ve yeni düşünceler doğar. Eğer konuştuğumuz konuyu yaşama geçirmişsek, istesek bile eski söylemi sürdüremeyiz.
           Aynı şeylerin konuşulması kimi zamanda o sözlerin sahibi olmamamızdan ileri gelir. Eminim ki Konfüçyüs veya benzeri kişiler bize gülüyorlardır.
             

devamı...   


Ruhçuluğun Amacı

         Ruhçuluğun asıl amacı, şimdiye kadar insanlara semboller şeklinde verilen bilgileri açmak, açık, anlaşılır bilgiler haline getirmektir. Sonuç ola­rak kozmik öğretiyle uyuşmayan her türlü bilgi tasfiyeye uğrayacaktır.
   
         Ruhçuluğun amacı; ruh mad­de ortaklığı ile yaşayan insanın amacı­dır. Bu amaç. organizasyonu yapan, geliştiren, gözeten Yukarının amacıdır. Bireyin amacı ihtiyaçları yönündedir. Tüm bu ihtiyaçlar, temelde ruhsallığın amacı kapsamındadır. Beşeriyetin ula­şacağı açık realite ruhçuluktur.

devamı...   


Ra-Sheeba;
Ra ve İsis’in Enerjisi

         Ra Sheeba, DNA’nızdaki tanrısal ışığı açığa çıkartıp bu süreç içinde de bağışıklık sisteminizi güçlendirip olumlu olmayan enerjilere karşı bütün bedenlerinizi temizlemenizi ve korumanızı sağlıyor.

         Altı Ra-Sheeba Master’ı sırt üstü yere uzanmış yatıyorduk. Odada çıt çıkmıyor, gözlerimiz kapalı olduğu için sadece alıp verilen derin nefesler, bize hala orada olduğumuzu hatırlatıyordu. Çünkü, aslında orada olmamamız gerekiyordu.

devamı...   


Kader Planı

 

         Kader planının sabit ve değişmez olduğu zannı, insanlarda yılgınlığa sebep olmaktadır. Kader planı varlığa zorla kabul ettirilmiş değildir. Kader anlayışımızın değişmesi lazımdır. Kader demekle enkarnasyonumuzda bir çalışma içerisine girdiğimiz andan itibaren, kozmik sistem içinde kendi varlığımıza düşen çabanın ne olduğuyla ve bu çabanın sonucunda nasıl bir eylem, nasıl bir etki alanı yaratmamız ve hangi etki alanının yaratılmasına sebep olmamız, neleri açmamız gerektiği ile ilgili komple bir iştir.


   

devamı...   


Altın Çağ bilincine bakış


         Birlik bütünlük doğrultusunda evrensel şuurun gelişmesi bu dönemde hızlanmıştır. İnsanoğlunun varoluşundan bu yana pek çok çağ yaşanmış ve gelişimini bugün de sürdürmektedir. İçinde bulunduğumuz Altın Çağ da kişinin ve toplumun ruhsal gelişimlerini tamamlaması en önemli özeliklerden biridir. Zaten yaşamımızda yüksek realitelere varabilmemiz için ruhsal yanımızın gelişmeye açık olması gerekmektedir.
       

devamı...   


Enkarnasyon Devamlıdır

        Genelde enkarnasyon hakkındaki düşünce şudur: insan dünyaya doğmakla enkarne olur, ölmekle o enkarnasyon sona erer. Tekrar doğarsa yeni bir enkarnasyon başlamış olur. Karma ise bir önceki yaşamımızın sonuçlarının bu yaşamımızı etkilemesidir. Bir hadis vardır; "iki günü aynı olan kişi kayıptadır." Bunu her sabah uyanmak yeni bir enkarnasyon ve her akşam uyumak o enkarnasyonun son bulması anlamında düşünebiliriz. O zaman karma da dünün sonuçlarıyla, bugün karşılaşmaktır. Şöyle de ...

devamı...   


Babalar Günü,
Üvey Babalara da
Kutlu Olsun

         Babalar gününde üvey babaları hiç ayrıca düşündünüz mü? Genelde sanki onları öz babalarla aynı teraziye koyuyormuş gibi yaparız. Halbuki onun konumu çok farklıdır. Üvey baba ilişkisi en küçük bir hatayı kaldırmayan bir ateş gibidir, tüm tarafları yakar. Vasat bir öz baba hatalarıyla sevaplarıyla olduğu gibi kabul görür. Yanlışlar kolaylıkla unutulur veya bağışlanır. Öz babaya güvenilir. Vasat bir insan olarak üvey babanın işi çok ...

devamı...   
Ana Sayfa | Hakkımızda | Ziyaretçi Defteri Bugüne kadar sitemizi  kişi ziyaret etti, Şu anda  kişi sitede.