LBL_YAZI
SAYFA 1 SAYFA 2 SAYFA 3 * RUHSAL BİLGİ SİTESİ * DOĞRU YAŞAM BİLGİLERİ *                                 *ARAMADIĞIMIZ  HAZİNEYİ  BULAMAYIZ.* SAYFA 4 SAYFA 5 ARŞİV
  Bugün: 29 Ocak 2023 Pazar

  İRADE NİYETLE GÜÇLENİR
  YEDİ SES, YEDİ RENK...
  GÖNÜL DEĞERLERİMİZ -1
  KAZANÇ EMEK KARŞILIĞIDIR
  UYANIŞ İÇİN BAŞLANGIÇ
  UYANIŞ İÇİN AKTİFLEŞME
  DİLEKLER GERÇEĞE AİT...
  BİLGİ, HİZMET VE GÜÇ
  KOŞULSUZ SEVGİ NEDİR?
  ZAMAN IŞIK ANAHTARDIR
  VİCDANDA YASA, GÖNÜLDE O'
  ANLAMAK AHENK SAĞLAR
  İKİNCİ ZAMAN
  ZAMANI YAŞIYOR OLMAK
  İYİ VE DOĞRU
  DİKKAT ÜST BİLİNCİMİZİN...
  SEVGİ VE YAŞAM
  ZİHİN VE SEVGİ
  İYİLİK BÖYLE BİR ŞEYDİR
  UMUDU DAHA GENİŞ DÜŞÜNMEK
  HAYRI BİLMEK O'NA ERMEKTİR
  EYLEM YOKSA BİLGİ...
  IŞIK OLMAK
  KORKU VE ENDİŞE
  BİRLEŞTİRİLEN DEĞERLER
  BAŞEDEMEDİĞİMİZ SINAVLAR
  DÜNYA OYUNU...
  SEVGİ ÜZERİNE...
  RUHSAL İNCELİK
  ŞUUR VE BOYUT ANLAMLARI
  GÜCÜN KAYNAĞI AŞK...
  GERÇEĞİN GÜCÜNÜ GİYİNMEK
  TV'DE NELER VAR?
  ÖZGÜR MÜYÜZ?
  KURTULUŞ KENDİNİ BİLMEKTİR
  BİLGİ, SEVGİ VE HAYIR
  RUHSAL DENGE VE DÜZEN
  RUHSAL GERÇEK
  GERÇEK BİZ KİMİZ?
  RUHSAL YOLUN ÖNCELİKLERİ
  BİRLİK VE HAYIR İLİŞKİSİ
  BÜTÜNLENMEK
  ALLAH İNANCI
  TV'DE NELER VAR?
  RUHSAL ÖZGÜRLÜK
  ÖZGÜR OLMAK
  DİLEKLERİMİZ
  ÖZ BİLGİ
  HİZMET YARATMAK
  O'NUN ADALETİNİ ANLAMAK
  İLAHİ ADALETİN TECELLİSİ
  KADERİMİZİ BİZ Mİ YARATIYORUZ?
  SEVGİ VE AYDINLANMA
  TV'DE NELER VAR?
  YÜKSEK HİSSEDİŞ
  HAYRI BİLMEK
  SEVGİ VE KENDİNİ BİLME
  SEVGİ VE İNSANÎ DEĞERLER
  YENİ BOYUTA HAZIR MIYIZ?
  TV'DE NELER VAR?
  KARDEŞLİK ANLAMI
  YALAN SÖYLEMEK
  O'NUN SELAMI
  ATEŞ VE YANMAK
  DÜŞÜNCE SEVGİ VE İYİ OLMAK
  ANLAMAK DÜŞÜNMEK ARAMAK
  SEVGİ, İNANÇ, BİLGİ, VE NEŞE
  TV'DE NELER VAR?
  VAROLUŞ SORUMLULUĞU
  İNSANIN ÖZ DÜZENİ
  RUHSAL BİLGİYE UYMAK
  ŞUURLANMA
  KENDİMİZİN SORUMLULUĞU
  YALNIZ İYİLİK
  BERABERLİKTEN BİRLİĞE
  BİLGİNİN HAKEDİLİŞİ
  İNANMAK İLE YAPMAK
  İNANÇ VE SABIR
  İNSANIN GÜÇLERİ
  HALİM GÜROL İÇİN TAZİYE
Bize Ulaşmak İçin
[email protected]
Yazdırılabilir Versiyon

Halim Gürol İçin Taziye Defteri

 

         Zaman Dostları olarak biz,  Büyük Gerçeğin dostu olarak siz biz, hepimiz Değişmeyen Evrensel Bilginin sevgi dolu eylemcisi Halim Gürol’u sonsuz yolculuğundaki bilemediğimiz duraklardan birine uğurladık. Fiziki ayrılık içlerimizi yaktı. Ama biliyoruz ki gerçek bilginin gerçek eylemcileri olduğumuz sürece o daima bizimledir, bizlerle ilgili eğitim ve yardım görevini sürdürecektir.

         Onu tanımış ve anlamış olanlar anılarını, düşüncelerini ve duygularını bize yazılı olarak göndermeğe devam ediyorlar. Biz de bu güzel, anlamlı ifadeleri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu nedenle gelen yazıları geliş tarihine göre “Halim Gürol İçin Taziye Defteri” başlığı altında sitemizde yayınlıyoruz ve bu zor günlerimizde yanımızda olan, acımızı paylaşan, bizlere güç veren tüm dostlarımıza gönülden teşekkür ediyoruz. 

 

* * * * * * *

 

HALİM GÜROL’U SEVGİYLE, EYLEMLE ARAMIZDA YAŞATMAK 

        

         Varoluş eylemledir, eylem varoluşun temel değeridir. Eylemin durduğu yerde, şuurlar kapanır. Varlık ve sevgi ile ilgili ruhsal değerlere aykırı bir yaşam kültürü gelişir. Günümüzdeki burjuva uygarlığı bunun çarpıcı örneğidir. İşte eylem ruhsal değerlere aykırı olan herşeye tüm riskleri göze alarak, cehit ve iradeyle karşı çıkabilmektir. Bu anlamıyla eylem zamanı karşılamaktır.

Peygamberler, büyük düşünürler, büyük bilim adamları, Atatürk gibi liderler (tarihte bir eşi var mı bilmiyorum) yerleşik, kemikleşmiş ve menfaat aracı haline getirilmiş yoz bilgilere, yoz inançlara, yozlaşmış yaşam ve düşünce biçimlerine, dolayısıyla yozlaşmış ahlaka karşı çıkan eylem insanlarıdır. Kim ki eylem insanıdır, işte o ‘Göklerin Melekûtu’nu yeryüzüne indirmektedir.

         Halim Gürol da o eylem insanlarından biriydi ve ‘Göklerin Melekûtu’nu aramıza indirdi, bizleri de eyleme davet etti. Onun bıraktığı yerden eylemin devam etmesi gerekiyor.

         Eylemin gücü çok büyük… Bir öncünün, bir görevlinin etrafına toplanan birkaç kişinin eyleminden doğan büyük rezonans dünyayı değiştiriyor. İnsanlık şuuruna adım attırıyor. Peygamberlerin etrafında kaç kişi vardı? Büyük düşünür ve bilim adamlarının kaç öğrencisi vardı? Atatürk’ü anlayan kaç arkadaşı vardı? Ama bu birkaç kişinin etkisi dünyayı değiştirdi. Herkes Atatürk’ü anladı ve onun gibi mi oldu? Hayır! Ama herkes bulunduğu noktadan bir iki adım ötesine geçti.

         Teşevvüşü hep ölümden sonraki bir dönem olarak düşünürüz. Asıl teşevvüş, dünyaya hâkim olan ve insanın gerçek varlığını farkedemeyerek içinde yaşadığı düşük titreşimli zihin boyutundadır. Bu karanlık ve kirli zihin boyutunda ne kendimizi ne de eylem insanlarını tam olarak teşhis edemiyoruz. Ne zamanki onlar aramızdan ayrılıyorlar, bıraktıkları büyük boşluğu görüyoruz. Dilerim Halim Gürol’un bıraktığı büyük boşluğu eylemlerimizle doldurur, onu aramızda sevgiyle yaşatırız ve böylece ‘Göklerin Melekûtu’nun aramızdan ayrılmasına izin vermeyiz ve insanlığa karşı o kutsal görevimizi yerine getiririz.

 

Güney Haştemoğlu  

 

* * * * * * * 

 

HALİM GÜROL ANISINA  

        

         Dostluğa Çağrı derneğinin kuruluş aşamasındaydık. Başkanımız Cüneyt GÜLTEKİN bugün önemli bir misafirimiz var demişti. Onlar bu işin eskileriydi, bizler ise yola çıkmaya hazırlanan geçler. Bu nedenle gelecek misafiri merak ediyorduk.  

         Halim GÜROL kapıdan  içeri  girerken önce bir buket sarı lale göründü. Uzun boyunu kısmak istercesine eğilmişti. Işıldayan gözlerle buketi bize uzatırken, “Dost’un selamı ile yedi sarı lale…” sözlerin devamını anımsayamıyorum. Benim için dost ve yedi sarı lale çiçeği ile Halim GÜROL yaşamıma gizemli bir şekilde girmiş oldu.

         Gerçekten de bana ve benim çevremde bulunan herkese dost oldu. Birlikte dağlara çıktık, kırlarda dolaştık, yıldızları gözledik ve uzun uzun insanın varlığı ve geleceği üzerine derin sohbetler yaptık. Birbirimizi bilgilendirip, yaşamın gizemini paylaşırken bir kez bile kırgınlık küskünlük yaşamadık.   

         Yine bir kır gezisindeydik, kırsal kesimde yaşayan gençlerle tanışmış güzel bir hafta sonu geçirmiştik. Tekrar görüşmek üzere ayrıldık. Gençlerden biri  (onlar da yeni yolculardı) yanıma yaklaşarak, “ne güzel bir insan” dedi. Ve devam etti. “Belli ki o bizden çok bilgili biri ama bizlerle olduğu süre içinde kendisini bizim seviyemize küçülttü. Bunu başarabilmek büyük meziyettir.

         Kırsal kesimde yaşayan bir gencin bunu görebilmesi çok hoştu. Halim GÜROL gibi bir dostum olduğu için ben de kendimi mutlu kıldım. O gerçek bir dosttu. Her bayram, her yılbaşı, küçük büyük demez hepimizi arar ve hatırımızı sorardı. Bazen biz utanır başımızı öne eğerdik.   

         Maddeden ayrılışın ne olduğunu biliyorum. Halim GÜROL yaşamın gerçeğine gitti. Fakat bunca bilgiye rağmen içim sızlıyor. Biz insanlar alışkanlıklarımızı seviyoruz. Alıştığımız beden formundan bize bakan ruhun ışığını özlüyoruz.  Yine biliyoruz ki ölüm denen bir şey yok. O hep bizimle beraber olacak ama şimdilik bildiğimiz alışık olduğumuz o beden olmayacak.   

         Hepimizin başı sağ olsun.  

 

Ayfer KUVALI 

 

* * * * * * *

 

GÖNÜL ADAMI HALİM GÜROL

 

         Derneğimizin ilk üyelerinden, eski başkanlarından ve halen derneğimizin Denetim Kurulu üyeliğini üstlenerek hizmetlerine devam eden; Perşembe Toplantılarımızı sohbetleriyle renklendiren gönül adamı, bilgidaşımız, arkadaşımız ve dostumuz Sn. Halim GÜROL'u kaybetmiş bulunuyoruz. 

         Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diler; uğurlamaya katılmak isteyen dostlarına duyururuz. Yolu aydınlık, yeri nûr olsun!

 

Selma Mine ERSES, Başkan

RUHSAL ve ZİHİNSEL AYDINLANMA DERNEĞİ (Dostluğa Çağrı)

 

* * * * * * *

 

Dostumuzu Yolcu Ettik

 

         Çok Sevgili Dostlar!

         Bu ani ayrılış gibi görünen dönüşüm eminim ki en hayırlı şekilde olacaktır. Özlemimiz bir olacak tıpkı yüreğimiz gibi. Onda da beraberiz. Ben kendisi çok eskilerden tanırım. İyi ki tanımışım yasamım bir renk kaybetti gerçekten. Herkese esenlikler ve ışıklı günler ve kolaylıklar diliyorum.

         Sonsuz selam ve sevgilerimle...

         Uğurlamaya gelemedim maalesef biz de ailede bir yakinimizi kaybettik ancak yazabildim.

 

Sedef Kaynarkan 

 

* * * * * * *

 

Halim Gürol da gitti...

 

"üçüncügöz" <[email protected]>

 

         Bende Halim Ağbiyi sevgi ve saygıyla anıyorum. Panellerde ve toplantılarda onu tanıdım. Sıkı ve sımsıcak bir dost çok iyi bir insan tanıdım. Tertemiz yüreği olan bir Yüce. Bizi burada bırakmış olabilir ama, yukarıdan bize, hepimize güç verecektir bu kesin. Burada hep "Bütün" için çalıştı. Son aylarda Bütün için, insanlık için, yapılan her çalışmaya "Saygıdeğer Ailesiyle" birlikte her Yüce gibi en ön saflarda katıldı. İnsanlık, yaptığı hizmetleri hep anacaktır ona müteşekkiriz. Yolu açık olsun, ışık olsun demeye gerek yok. O zaten Bir Güneş'ti. Yüce Tanrı onunladır. Amin. Bende Sevgili Ailesine ve tüm dostlarımıza baş sağlığı diliyorum saygıyla. Allah sabır versin. Furkan.  

 

* * * * * * *

 

KALPTEN SEVGİLERİMLE

 

[ucuncugozumuz] Halim Gürol da gitti...

 

         Sevgili Furkan'a bütün kalbimle katılıyorum... Sevgili halim bey'i ben de Birleşik Işık ve Birleşik Güç panellerinden tanıyorum. Nuru yüzüne yansıyan bir güneşti... Bu aralar önce sevgili Tuğrul sonra sevgili Halim bey gerçekten acı kayıplarımız oluyor ama eminim onların yolu sevgi ve ışık olmaya devam edecek... Olan herşey mükemmeldir diyor ve kalanlara sabır diliyorum.

         Güle güle sevgili Halim Bey. Çok teşekkürler bütüne o çok değerli hizmetiniz ve katkılarınız için sizi tanımak ayrı bir güzellikti.

         Sonsuz sevgiyle

 

Aslı boyar 

 

* * * * * * *

 

Kime: [email protected]

 

         Sevgili Selma Mine ve Tüm Güzel Dostlarımız,

        

         Zor günümüzde güzel dilekleriniz ve ışıklı ifadeleriniz bize büyük güç verdi. Tüm dostlara çok teşekkür ediyoruz.

         Eşimin ömrüne varlığınız ve desteğinizle nice değerler kattınız. Son yıllarda eşimle yürüttüğünüz çalışmalar ve dostluğunuz pek çok hayırlar ortaya çıkardı ve kendisine mutluluk verdi. 

         Allah sizlerden razı olsun ve hepimizin bilinç yolunu açık etsin...

 

Altan Gürol

 

* * * * * * *

 

          Sevgili Halim GÜROL Dost,

 

         "Türkuaz Göz" panelimizde sevgili eşiniz Altan Hanım'la birlikte salondaydınız. Pozitif enerjinizi hissetmemek mümkün değildi. İki gün sonra derneğimizde yine bizlerleydiniz. Ve sonra "Birleşik Güç" paneli ve sonra 1. ve 2. Birleşik Işık Sempozyumları ve siz bizle hep yan yanaydınız; Ayni kürsüyü paylaştık defalarca. Defalarca ayni ortamı paylaştık. Bilgilerimizi paylaştık. Sesleştik, söyleştik.

Sevgili Dost hani tüm spiritüalistler "gelin birlik olalım" derler de bir türlü birleşemezler ya!... Hani üzümün çöpü, armudun sapı derler ya! Siz, Birlik Bilincini kendi yüksek idrakinde tezahür ettirebilen çok güzel bir örneksiniz. Kucağınız o kadar kocamandı ki tüm bütünlükleri kucaklama çabasıydı çabanız.

         Birlik eken, birlik biçen güzel insan, sizi tanımaktan onur duydum. Bütüne hizmetin yeri ve mekânı yoktur... Bütüne hizmet yolunda, ruhsal varlığınız tıpkı sağlığınızda olduğu gibi bizlerle olacaktır.

         Ruhsal varlığını Sevgi ve Saygıyla kucaklıyorum ve "DEVAM!" diyorum.

 

Nezire Selçuk 

 

* * * * * * *

 

Kimden: nezire. selcuk

Konu: [Kosulsuz-Sevgi] Halim Gürol Dostu Saygıyla Anıyorum (Altan Hanım'a)

 

         Sevgili Dost,

 

         Güneş Dostumuz Halim GÜROL bizim evrensel dostumuzdur. Onun bizde kaybı söz konusu bile değildir. Siz Değerli Altan GÜROL ve tüm Zaman Dostları Grubu, ben her birinizi Birleşik Ailemizin mensupları olarak görüyorum. Spiritüalizme 40 yıl emek veren Sizleri tanımaktan ve sizlerle ayni yolu paylaşmaktan büyük mutluluk duymaktayım. Halim Dost ruhsal varlığı ile Birlik Çalışmalarımızın her birinde yine bizde bizim yüreğimizde olacak ve kendisini mutlaka dinletecektir. Zaman Dostlarının birlik çalışmalarımızda bundan sonra da bizimle birlik olmaları dileğiyle bir kez daha başsağlığı diliyorum.

 

Sevgilerimle, 

Nezire Selçuk

 

 

* * * * * * *

         Sevgili Halim Gürol, Sizi çok sevdik ve saydık. Gerçek bir beyefendi ve gerçek insan örneği oldunuz. Sizi asla unutmayacağım. Dingin ve yumuşak sevgi dolu enerjinizi bizlere artık bulunduğunuz o sonsuzluk alanından yollayın ki bu dünyada sizin gibilerinde gelip geçtiğini daim hatırlayıp, öyle de olabileceğini bilelim, bildirelim.

Sevgi ve saygıyla, Yurdaay Onaran - 22.02.2009

* * * * * * *


         Paramparça dağılan beyaz bulutlar gibi, karıştın gökyüzüne, masalın sona erdi. Gözyaşın topraklarda, gülüşün yıldızlarda artık. Neler oldu, neler bitti ve biz neler anladık? Kulaklarda yalnızca bir fısıltı, YAŞADIK..."  Büyük usta, Sevgili Halim Abim, ne mutlu bizlere ki bu yaşamda sizinle aynı gezegende, aynı ülkede daha da önemlisi aynı yolda karşılaştık. YOLUNUZ AÇIK OLSUN! Sizi çok seviyoruz.

Rabia – Ahmet - Gülde Yirmibeş  23.02.2009

 

* * * * * * *

 

Kimden: Saffet

Tarih: 23 Şubat 2009 Pazartesi 

[email protected]

 

         Allah rahmet eylesin, yolu ışık olsun.....

 

Saffet

 

* * * * * * *

 

Halim Beyefendinin de gidişini bu sabah öğrendim.. Sevgiyle... Yolu açık olsun.. Işığı insanlığın üzerinde olsun..

Sevgili Altanım.. Allah sana sabırlar versin, tüm sevgilerimle seni kucaklıyorum.

 

Lale Durupınar -  22.2.2009

 

 

* * * * * * *

 

Sevgili Altan,

 

Halim Beyi kaybetmenin acısını içimiz de yaşarken, O Dünya beyefendisi Halim Beyi, tüm kalbimle sonsuzluğun tüm güzelliklerine yolcu edeceğiz. Allah sana ve tüm dostlarına sabır versin.

Allah Rahmet eylesin...

Sevgi ve saygıyla can dostum.

 

Yurdaay Onaran - 22.2.2009

 

 

* * * * * * *

 

 

B.Algül

To: "Dostluga Cagri" <[email protected]>

 

SEVGİLİ HOCAM,

SEVGİLİ HALİM GÜROL'UN VEFATINI TESSÜRLE ÖĞRENDİM.

SİZE VE TÜM ARKADAŞLARA BAŞ SAĞLIĞI VE SABIRLAR DİLİYORUM.

ALLAHIN NURU VE RAHMETİ ÜZERİNE OLSUN.

 

* * * * * * *

 

Halim Gürol Dostu  saygıyla anıyorum

To: koşulsuz sevgi <[email protected]>

        

         Ben de bugün öğrendim ve kendisiyle sizin orada karşılaştık, buluşacaktık.

Evet, kaybı söz konusu bile değildir. Bunca zaman yaşanmışlığı karşılaşmışlıklarımız hepsi çok değerli kazanımlarımızdır. Halim bey'e tüm karşılaşmalarımızdaki değerli aktarımları için teşekkür eder, rahmet dilerim. Gerçek bir dostumu kazanmış olmanın mutluluğundayım. Geride kalanların tüm değerlilerin başı sağ olsun.

         İçimdeki öz, içindeki öz'ü selamlar. Sevgiler

 

Güler Pınarbaşı

 

* * * * * * *

 

Halim Gürol Dostu Saygıyla Anıyorum

koşulsuz sevgi <[email protected]>, hG-ucuncugozumuz <[email protected]>

 

         O gün benim asla unutamayacağım 'YENİDEN BULUŞMA'larımdan biriydi. Hatta o kadar güzel bir gelecek projeksiyonu yaptık ki, dergilerimi alıp size çay sohbetine gelecektim. Yıllar önce yine bizim yerimize ziyaretimize gelmiş ve çok güzel bilgi tohumlarını atıp gitmişti. Ve Nezire Hanım'la da tekrar karşılaşmak ve o zor günümde yanı başımda olması çok önemliydi benim için.

         Biliyoruz artık ölüm boyutunun bir geçiş olduğunu, biz rahmetliyle bir şeyleri o anda başlatmıştık. Ve ben O'nun hizmetlerini devam ettirenler arasında olmaktan onur duyarım. Lütfen haberdar edin...

         Sevgili Altan Gürol, tanışmamız bu vesile ile olsa da hayırlı olsun bütünlüğe.

sevgiler, sonsuz saygılarımla..

 

İçimdeki öz, içindeki öz'ü selamlar...

Güler Pınarbaşı

 

* * * * * * *

 

www.3goz.org  http://groups.yahoo.com/group/ucuncugozumuz  

 

Değerli Altan,

 

         Ben bu sabah işe gelirken Kara Kaplı kitabı okudum, yol boyu seni ve Halim beyi düşündüm. Adeta yanımdaydınız, beraber okuduk. Vallahi bir ara dışarı bile baktım sanki onu görecekmişim gibi.

         Ben Halim beye çok şey borçluyum doğrusu. Yumuşak, sakin ve sevgi dolu idi. Bense genelde aceleciyim ve bir yarış halindeyim. O bana koşmam gerekmediği ve sakin çalışıp başarılı olabileceğim konusunda güzel mesajlar verdi. Ayrıca internet sitemiz www.birlikilmi.tr.gg o olmasaydı, bize öğretmeseydi olamazdı. İlim isminden sonra, neyin ilmi diye beraber düşündük, birilim, birinilmi derken hep beraber “birlikilmi”ni bulduk. Unutmak mümkün mü?

         Onun her zaman bizimle olduğuna ve olacağına inanıyorum. Dünyasal olarak üzgünüm ve özlüyorum.

 

Sevgilerimle,

Bahar Umur 

* * * * * * *

İÇİMİZDEKİ HALİM GÜROL

 

         Dünyamıza doğduğum günden bu yana, bakıp, görmüş olduğum her şey madde üzerine kurulu. Dolayısıyla hayatî işleyişi de, bu şekilcilik üzerinden değerlendiriyor ve bu şekilcilik üzerine yaşıyordum. Tıpkı bu dünyaya her gelenin ilk deneyimlediği şeyler gibi. Fakat içimde her zaman için, bizim dünyamızın bu olmadığına dair hisler yaşamaktaydım, tıpkı herkesin hissedebileceği gibi. Daha sonra bu hisleri paylaşabileceğim kişi ve kişiler bulmaya, sorularıma cevaplar aramaya çalıştım.

 

         Ta ki, Halim Gürol ve gruba ulaşıncaya kadar. Halim bey ve grubuna dâhil olmam, yaklaşık 6 yıl oldu. Bu süre içerisinde gönlümden geldiğince toplantılara katılmaya çalıştım. Halim bey bizlere her zaman birlik olmamızdan, sevgiye ve ulaşmamız gerekene ulaşmamız için, birlik çalışmasının ve sonucunda da eyleme geçilmesinin öneminden bahseder, bunun içinde çok değerli bilgilerini bizlerle paylaşmaya çalışırdı. Çalışırdı diyorum, çünkü o aktarmaya çalıştıkça biz çalışmazdık. Kendisini, insanların ruhsallıklarını görebilmeleri, hissedebilmeleri ve birazcık olsun sevgiyi alabilmelerini sağlamak için hayata adamıştı. Bizler, bedeni olan ruhsal varlıklarız, sözünü ilk Halim beyden duymuştum. Aslında ondan gelen birçok ilk oldu ve ondan bize aktarılan çok şey oldu,

        

         Halim Gürol’un bize aktardıkları ve bizde ektiklerini eyleme soktuğumuz an, onu da canlı tutmuş oluruz. Halim Gürol bizi yapılandırdığı öz bilgisiyle her zaman için içimizde yaşamaya devam edecektir. Biz de iletkenliğimiz doğrultusunda o öz’de yaşadığımızın aktaranı olacağızdır.  

 

Tarık Öztürk - 3.3.2009

 

* * * * * * *

 

       Allah rahmet eylesin. Onun varlığından spiritüalizmin yüce öğretilerinin, bütünlük olarak bir şahsiyetteki yansıma ve ışıldamasını kendimce hissedip gördüğüm için çok şanslıyım. Belki de fani biri olarak hayatımda yakaladığım bir liyakat ve imkândı.

 

Orhan Yarat – 3.3.2009

 

 

* * * * * * *

 

Işık dostumuzu kaybetmekten büyük üzüntü duyuyoruz. Merhuma rahmet sizlere de sabır ve baş sağlığı diliyorum.

 

Görsev DEMİR - MİM YAŞAM ENERJİSİ    23.2.2009

 

 

* * * * * * *

 

Kainatta ve Dünyamızda herşeyin ama herşeyin enerji dediğimiz o büyük güçten oluştuğunu biliyoruz. İçinde bulunan etkenler nedeniyle yarattığı her varlığa şekil veren O’. Bütün canlı varlıklar O’nun eseri. Cansız dediğimiz şeyler de O’nun. Aldığımız nefes, içtiğimiz su, hepsi o Yüce varlığın eseri... Hayatını kaybeden varlıklar toprakta büyük enerjiye karışıyor, yok olmuyor.

 

Kuran’da Yüce Tanrı kullarına “Ben size şah damarınızdan yakınım” der. Bizler enerji olarak O’nun içinde yaşamaktayız. O’ndan ayrı değiliz. Tanrı yarattıklarını sarıp sarmalamakta... Her şeyde her yerde o var. Halim bey kardeşimiz de bir enerji olarak her birimizde bulunuyor artık. Bunu hissedelim, yaşayalım. Bu bize ilahi bir güç verecek. Ona layık bireyler olmak da bizim boynumuzun borcu olsun.

 

Güzide Turaman – 21.2.2009

    

 

* * * * * * *

 

 

Gerçek bir dost bildiğim Halim Gürol adlı gönül dostumun başlattığı bir yürüyüşün devam edebilmesini diliyorum. Bilirim ki bu dünyada bir kişi kazanırsa herkes kazanır, bir kişi kaybederse herkes kaybeder. Dünyaya bir mutasavvıf 700 – 800 senede bir gelir. Halim Gürol dostumuz da onlardan biriydi. Kimse bilmedi sessizce yaşadı ve gitti. Bir dava adamıydı. Sevgiye, birlik olmaya, gerçeğin bilgisine gönül vermişti. Her dava adamı Kardelendir. Hiçbir Kardelen baharı görmez. Ben bu dünyada onun görevini yaptığına inanıyorum. 

 

Derin Aras   9.3.2009

 

 

* * * * * * *

 

 

Çok sevgili abimi ve çok sevdiğim dostumu kaybettim.  Allah’tan rahmet,  değerli ailesine  baş sağlığı dilerim.

 

İbrahim Akçin ve ailesi

 

4.3.2009

 

 

* * * * * * *

 

 

Büyük üstad Halim GÜROL’un vefatını üzüntüyle öğrendim.

Zaman Dostları Grubu üyelerine ve ailesine başsağlığı diler.

Saygıdeğer Dost Üstada sonsuz sınırsız mutlak Tekten rahmet dilerim.

 

Av. Osman SOYAL - Adana

 

27.2.2009

 

 

* * * * * * *

 

 

Halim Gürol İçin

 

İlk etkiydi bizde oluşan

İlk sevgiydi kalplere doluşan

İlk sevgi ve ilmi ile konuşan

İlk sevecen ve sakin bir insan

Halim Gürol’du her zaman

 

Yüzünde nur ve sevgi akardı

Bu güzel insana herkes bakardı

O konuşurken herkes susardı

Onun inceliğini herkes çakardı

 

Ondan fazla faydalanamadık

Çünkü ecele çare bulamadık

Aramızdan maddi olarak ayrıldı

Ama ruhu bütünüyle bizde kaldı

 

Onun sevgisi ruhlara yazıldı

Hatta hatta beyinlere kazındı

Onu unutmak asla mümkün olmaz

Böyle değerler dünyada fazla kalmaz

 

Onu yaşatmak en büyük borcumuz

Onu unutmak en büyük korkumuz

İnsanlar fanidir, bir gün ölecektir

Fakat eserleri ebedi kalacaktır

 

Hasan Gökmenoğlu

 

4.3.2009

 

 

* * * * * * *

 

  

 

<< geri
Ana Sayfa | Hakkımızda | Ziyaretçi Defteri Bugüne kadar sitemizi 62761846 kişi ziyaret etti, Şu anda 994 kişi sitede.